Keresés
Close this search box.

Célok

Új év első napján, amikor kipihenem a Szilveszter éjszaka nehézségeit, minden évben előveszem a naptáromat és odalapozok a tervek oldalra és végignézem. Jó rápillantani, hogy mi volt az, amit célként kitűztünk magunk elé, mert ez kettőnk célját tartalmazza a párommal és igazából a mérlegét adja annak, hogy valóban megfelelően mértük fel helyzetünket, mit tettünk annak érdekében hogy elérjük és milyen változtatásokat kellett tennünk. Nincs ez másképpen a vállalkozások terén sem, de azért mégiscsak más.

Minden vállalkozás tűz ki célokat maga elé! A kezdő és nagyon sok éve működő mikrovállalkozás azonban nem tervez. Pedig most az év elején jó a múltról összegzést alkotni és megtervezni a közeli jövőt.

Egy kezdő vállalkozás legtöbbször telve nagy reményekkel, nagy energiával fog bele a munkába. Vannak számítások, hogy mennyi vesz ebből, mennyit ad el ebből. Hány üzletet kell kötnie és ebből mennyi pénze lesz.
Ez így helyes, valahol el is kell indulni, de igazán az lesz sikeres, aki részletesen tervez, odafigyelve különböző szabályokra, és persze folyamatosan informálódik az ágazatában történt változásokról.

De hogyan is csinálják ezt, akik nem kezdők, de még mikrovállalkozások és sikeresek?

WP Kurzus egyik motorja Nagy Attila, összefoglalóját ajánlom figyelmetekbe! Ugyan nem ma kezdte a vállalkozást, de végig járva minden nehézségét a szakmai útjuknak, remekül példázza a tervezés és visszamérés fontosságát. Nagyon fontos, hogy közben mindig, minden változik!

Lehet nem ismeretlen számodra Szendrei Ádám neve a GAZDAGODJ BOLDOGAN! könyv szerzője. Nézd meg, hogy ő miként is értékel!

Személyes célok

A következő sorokban tekintsük is át, hogy egy vállalkozónak milyen személyes céljai is lehetnek?
A különböző életkor és élethelyzet, mindig más személyes célokat teremt és ez alapján határozza meg azokat a teendőket, amivel ezt el akarjuk érni. De vajon van mindenre egységes recept, eljárás. Sokat kapásból rávágnák, hogy nincs, pedig az alapok minden esetben azonosak, az pedig a pénz.

Pénz, tőke szükséges a személyes célok eléréséhez, lehet kevesebb vagy több ez mindig a kitűzött célok határozzák meg és erre remek példát adnak az MLM rendszerek, amikor nagyon sok esetben sulykolják, hogy nevezd meg a célodat, jelenítsd meg és legyen mindig látható, vagyis nyomtass ki egy jó autó fotóját, egy szép kertesházat vagy egy aranytömböt.

 

Mit is ajánl Leo Babauta?

A kevesebb ereje című könyvében a céljaink elérése érdekében az általa összeállított 6 pont remek kiindulási alap személyes céljaink eléréséhez:

  • Szabj határokat!
  • Válaszd a legszükségesebbet!
  • Egyszerűsíts!
  • Összpontosíts!
  • Teremts szokásokat!
  • Kezd kicsiben!

Megérdemelt pihenés, mint vállalkozói cél!

Természetesen minden vállalkozó élete a folyamatos munkavégzés és a munka megszervezése körül forog. Azonban sok esetben a pihenés, akár a lenti tengerparton az első időkben nem érhető el, vagy éppen olyan egyszemélyes vállalkozásban működik, amikor a jövedelem termelés abban az időpontban kiesik (pl.: fodrász, kozmetikus, de akár a fogorvos és az ügyvéd) , így az adott év céljaként is megjelenik, mert az a kieső jövedelmhányadot elő kell teremteni.

Rengeteg lehetőség adódik a vállalkozás, vállalkozó előtt, de nem mindegyiket ismeri, nem mindegyik lehetőség kedvező számára. 

Vannak passzív bevétel szerző tevékenységek, amelyek a pihenést, mint célt hivatottak elérni. Ha érdekel szívesen megosztok veled párat.

Vagy lehet úgy élni és tervezni, mint Micimackó!

Egy csepp a tengerben

 

Sok apró csepp alkotja a tengert is!

Összegzés

Micimackó letelepedett a fa alá; mancsai közé fogta a fejét, és gondolkozni kezdett.

Így kezdte: „Ez a döngicsélés jelent valamit. Olyan nincs, hogy csak döngicsélés van meg züm­mögés, és az nem jelent semmit. Ha döngicsélés van meg zümmögés, akkor ez azt jelenti, hogy valaki vagy valami döngicsél, illetve zümmög, és amennyire az én műveltségem futja, az egyetlen elképzelhető ok, ami valakit döngicsélésre, illetve zümmögésre indíthat, abban a tényben leli magyarázatát, hogy az illető egy méhecske.”

Azután még hosszasan gondolkozott, és így fejezte be:

„Ami pedig azt illeti, ha valaki már méh, ezt a minőségét arra szokta felhasználni, hogy mézet készítsen.”

Ezek után felállt, és így szólt:

– A mézkészítésnek pedig egyetlen értelmes okát és célját abban látom, hogy én a mézet megegyem.

És már kapaszkodott is a fára.

Én mégis inkább a tudatos tervezést ajánlom és a célok meghatározását. Segítek benne! Keress nyugodtan!